top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraEva Fořtová

Jak vytvořím příspěvek a jak ho naformátuji

Příspěvky jsou základním prvkem pro komunikaci v týmu. Okno pro psaní najdete vždy v konkrétním kanálu na záložce Příspěvky v dolní části okna.


Napište svou zprávu a odešlete kliknutím na šipku vpravo, nebo zmáčkněte Enter.

  • Oživte své zprávy přidáním emotikonů, gifů nebo nálepkami. Vše najdete v nástrojové liště pod textovým polem.

  • Na co si dát pozor: Enter jste zvyklí používat i na odřádkování. Tady se ale zpráva po stisknutí Enteru odešla. Pokud chcete v příspěvku pouze odřádkovat, zmáčkněte Shift + Enter.


Informujte o svém příspěvku kolegy

Pokud píšete nějakou zprávu, pravděpodobně budete chtít, aby o ní kolegové věděli.

Pro tyto případy slouží @zmínky. Napište @ a začněte psát jméno kolegy. Vyberte z nabízejících jmen. Po odeslání příspěvku pak kolegům vyskočí notifikace.


  • Stejným způsobem můžete označit i více kolegů nebo celý tým/kanál - @ a název týmu/kanálu. Upozorněni tak budou všichni.

  • Na co si dát pozor: Než označíte celý tým, vždy si řekněte, zda je zpráva opravdu pro všechny, abyste ostatní zbytečně nespamovali.


Rozšířené formátování příspěvku

Můžete také zvolit rozšířené možnosti formátování kliknutím na ikonu A se štětcem. Příspěvek pak nabízí základní možnosti formátování textu jako znáte třeba z Wordu. Může tak např. využít různé styly, odsazení, odrážky, vkládat odkazy… Po najetí myší na danou možnost se vám vždy ukáže nápověda.


Tip: Pokud píšete nějakou delší nebo důležitou zprávu, vždy si rovnou klikněte na A, abyste si zprávu omylem neodeslali klepnutím na Enter.


Co když jste zprávu odeslali a zapomněli něco napsat nebo tam udělali chybu?

Najeďte myší do pravého horního rohu daného příspěvku a klikněte na tři tečky. Poté můžete zvolit, zda chcete zprávu upravit, nebo dokonce smazat.

Poznámka: Tato funkce může být v některých firmách vypnutá.


123 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentários


bottom of page