Vyhledat
  • Tomáš Koplík

Stavová zpráva v Teams – alternativa k automatické odpovědi v nepřítomnosti

Aktualizace: srp 11

Stavovou zprávou v Teams dáváte ostatním kolegům jednoduše vědět, že nejste v kanceláři, jdete k lékaři, čerpáte dovolenou, nebo zůstáváte na home office.


Text zprávy se zobrazí, jakmile vám někdo napíše zprávu v chatu, nebo v příspěvku @zmíní vaše jméno. Zároveň máte možnost ve zprávě @označit jako zástup některého z vašich kolegů, aby ostatní věděli, na koho se mají obrátit.

Zobrazení stavové zprávy ve chvíli, kdy vám někdo v Teams píše zprávu

Jak stavovou zprávu nastavit?

Nastavení najdete po kliknutí na svou profilovou fotku v pravém horním rohu. Otevře se vám roletka, ze které vyberte možnost Nastavit stavovou zprávu.

Nastavení stavové zprávy najdete po kliknutí na profilový obrázek

V rámci nastavení stavové zprávy napište text zprávy. Pomocí @zmínky můžete označit kolegu (může jich být i více), který vás bude v nepřítomnosti zastupovat.

V textu stavové zprávy můžete použít @zmínky kolegů

Zaškrtněte možnost Zobrazit, když mi někdo pošle zprávu, aby ostatní kolegové text zprávy viděli, když vám napíšou v chatu, nebo vás @označí v příspěvku.

Dobu zobrazení stavové zprávy můžete zvolit libovolně pomocí vlastního nastavení data a času. Nastavení stavové zprávy potvrďte tlačítkem Hotovo.

Nastavení po jakou dobu se zpráva zobrazuje

Mohlo by vás zajímat

Používáte Teams v mobilu a nechcete být rušeni notifikacemi mimo pracovní dobu? V nastavení oznámení si zvolte časové rozmezí, ve kterém vám nebudou chodit žádné upozornění. Pokud chcete mít klid i o víkendu, nastavte si tzv. Klidné dny, ve kterých budou notifikace z Teams automaticky vypnuté. Zároveň si třeba na dovolené můžete vypnout upozornění na všechny aktivity v Teams.

Víc o nastavení oznámení Teams v mobilu se dočtete v článku zde.

98 zobrazení